Ruh Sağlığı Haftası
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü, ruh sağlığının ve ruh hastalıklarının toplumda farkındalığını artırmak amacıyla bu yıl Taksim’deki etkinliklerle kutlandı. İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan etkinliğe birliğimize bağlı Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Beykoz Devlet Hastanesine bağlı 4 Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz katıldı.

1992 yılından beri her yıl Ruh Sağlığı Günü olarak kutlanan 10 Ekim’de bu yılki etkinlikler Taksim Meydan Metro İstasyonu Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Nurhan İnce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birliğimize bağlı Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı hizmet veren Beylerbeyi, Sultanbeyli ve Çekmeköy Toplum Ruh Merkezleri ile Beykoz Devlet Hastanesine bağlı hizmet veren Beykoz Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, sergi ve müzik korolarıyla etkinlikte yer aldı.

Etkinliğe katılanlar ilk önce merkezlerde tedavi gören vatandaşlar tarafından yapılan resim ve takı sergisini gezdi, ardından ruh sağlığı ile ilgili bilgilendirici sunumları dinledi.

Etkinlikte konuşma yapan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, yapılan çalışmalardan dolayı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne teşekkür etti. Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Nurhan İnce de, her yıl tüm dünyada 10 Ekim'in Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kutlandığını ve bu kapsamda hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Etkinlik müzik dinletisi ve Beylerbeyi TRSM korosunun konseri ile son buldu. 

 

 e-Dergi

Bilgi
Edinme

Personel Bilgi
Sistemi Giriş

Sık Sorulan
Sorular

İhale İşlemleri

Genel Sekreterimize
Mesaj