I.Hemşirelik Sempozyumu
Birliğimiz tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası nedeniyle 16 Mayıs 2013 tarihinde Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde “Hemşirelikte Güç ve Bakım Hizmetlerinde Kalite” temalı 1. Hemşirelik Sempozyumu düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan sempozyumda İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ercan ÖZGÜL, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şuayıp BİRİNCİ, İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Çiğdem YAZICI ERSOY’un açılış konuşmalarının ardından bilimsel programa geçildi.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar SUR’un oturum başkanlığını yaptığı “Sağlık Mevzuatı ve Hemşirelikte Güç” başlıklı ilk oturumda İstanbul Sağlık Müdürlüğü Disiplin ve Hukuk Şube Müdürü Av. Ülker KUĞU, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Dr. Hemşire Leman KUTLU, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uz. Hemşire Emine KURNAZ konuşmacı olarak yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Florence Nigtingale Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihe KIZILKAYA BEJİ’nin oturum başkanlığını yaptığı  “Bakım Hizmetlerinde Sürekli Kalite Geliştirme” başlıklı 2. Oturumda İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneleri Birliği Verimlilik ve Kalite Koordinatörü Dr. Ergün KARAHALLI, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr. Hemşire Asibe ÖZKAN, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr. Hemşire Yeliz DOĞAN MERİH konuşmacı olarak yer aldı.

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rukiye Pınar BÖLÜKTAŞ’ın oturum başkanlığını yaptığı “Hemşirelik Bakımı Kalite Göstergeleri ve İyi Uygulama Modelleri” başlıklı son oturumda İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Hemşire Elmas SÜRMELİ, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uzm. Hemşire Nagehan USTABAŞ YILDIZ,  Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Hemşire Ebru TEMİZSOY konuşması olarak yer aldı.

Oturumlar sonunda katılımcıların soruları ve paylaşımları ile zenginleşen sempozyum sonunda oturum başkanları ve konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Genel Sekreterliğimize bağlı sağlık tesislerinin Hastane Yöneticileri, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin yanı sıra diğer sağlık tesisleri Hastane Yöneticileri ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinden oluşan çok sayıda yöneticinin katıldığı sempozyum büyük bir çoşku içinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu sempozyuma toplam yaklaşık 700  kişi katıldı.
e-Dergi

Bilgi
Edinme

Personel Bilgi
Sistemi Giriş

Sık Sorulan
Sorular

İhale İşlemleri

Genel Sekreterimize
Mesaj